Na dzień dobry!

Idea niniejszego bloga powstała już bardzo dawno, ale dopiero teraz nadszedł odpowiedni moment na jego urzeczywistnienie.

Żyjemy bowiem w coraz mniej przyjaznym dla zdrowia środowisku. Z jednej strony coraz bardziej promuje się zdrowy styl życia, przywiązuje się coraz większą wagę do ekologii i czystości środowiska, z drugiej natomiast nasza żywność codzienna,  która przecież decyduje o naszym zdrowiu, jest coraz bardziej dla nas szkodliwa…

Produkcja żywności, na wszystkich jej etapach, od hodowli i uprawy, poprzez przetwórstwo, a na dystrybucji i magazynowaniu kończąc, odbywa się często w sposób niebezpieczny dla naszego zdrowia, a nierzadko nawet zagrażający naszemu życiu. Coraz częściej dowiadujemy się w mediach jak bardzo nasza żywność jest oszukana, wyprodukowana z użyciem rakotwórczych dodatków i substancji niebezpiecznych i zabronionych. Coraz większa konkurencja cenowa i pogoń za zyskiem zmusza producentów do poszukiwania coraz tańszych rozwiązań, w produkcji polskiej żywności stosuje się więc odpady, które nigdzie nie znajdują zastosowania…

Mówiąc o zdrowiu i zdrowym stylu życia, jednym z najważniejszym elementów jest właśnie właściwe odżywianie się, dlatego najwięcej miejsca poświęcimy żywności tej naszej codziennej. Będziemy pisać jak wybierać produkty zdrowe, jak unikać oszukanych, jak nie dać także o sztuczkach marketingowych producentów

Będziemy też pisać o ekologicznej żywności bio-eko, o żywności specjalistycznej i preparatach pro-zdrowotnych, suplementach diety i produktach medycyny naturalnej.
Będziemy starać się doradzić jak świadomie kupować i jak nie dać się oszukać. Jakie triki i sztuczki stosują producenci żywności i jej dystrybutorzy, na co zwrócić uwagę, czego unikać i jak dokonać najlepszego wyboru dla naszego zdrowia. Jednocześnie postaramy się doradzić, jak robić lepsze zakupy, i przy okazji tańsze. Chcielibyśmy, aby niniejszy blog stał się poradnikiem dla wszystkich pragnących prowadzić zdrowy styl życia, którzy chcieliby również stać się bardziej świadomymi konsumentami.

Zamieszczone tu opinie prezentują subiektywny punkt widzenia autorów, oparty na własnej wiedzy, opartej na własnych zainteresowaniach tą tematyką, a także zdobytemu doświadczeniu – w wielu branżach, także farmaceutycznej, i marketingowej. Największą inspiracją większości wpisów i artykułów jest samo życie, ale będziemy też opierać się na specjalistycznych i wiarygodnych innych dostępnych źródłach.

Drogi Czytelniku! To, o czym tu piszemy, jest w pełni niezależne od jakichkolwiek osób trzecich, firm i instytucji.  Osoby zainteresowane tą tematyką, zapraszamy do współpracy i współtworzenia niniejszego bloga: najciekawsze materiały opublikujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *